Rekuperacia Stiebel

live home

Rekuperácia je viac ako len výmena vzduchu

Prečo je riadené vetranie tak dôležité?

Moderné domy sú dnes vďaka účinnej tepelnej izolácii tak utesnené, že straty energie sú takmer nulové. Najmä nízkoenergetické domy majú nepriepustný plášť budovy, aby sa zabránilo únikom tepla. Z tohto dôvodu však už v týchto objektoch nenastáva prirodzená výmena vzduchu.

Obdobný problém nastáva aj pri rekonštrukciách bytových domov. V dôsledku dodatočného zateplenia už totiž často nie je možné dostatočné zásobovanie vnútorných priestorov vonkajším vzduchom cez škáry a netesnosti.

Medzi účinnou tepelnou izoláciou a nevyhnutnou potrebou čerstvého vzduchu tak vzniká konflikt záujmov, ktorý sa dá vyriešiť pomocou systémov na riadené vetranie.

Postarajte sa o čistý a zdravý vzduch pre vašu rodinu

Požiadavky na funkcie rekuperačných jednotiek sú mnohostranné, rovnako ako nároky na dnešné obytné a pracovné priestory. Je jedno, či chcete využiť potenciál úspory prevádzkových nákladov pri rekonštrukcii starej budovy alebo hľadáte trvalo udržateľný koncept pre svoju novostavbu. Spoločnosť STIEBEL ELTRON má vo svojom portfóliu vhodné riešenie pre všetky tieto požiadavky a potreby, od lokálnych systémov až po centrálne rekuperačné jednotky.

Výhody rekuperačných jednotiek STIEBEL ELTRON

  • Čistý a zdravý vzduch bez nežiadúcej vlhkosti, alergénov, peľov, prachu a nežiadúceho zápachu
  • Za všetkých okolností vysoká kvalita vzduchu, bez vonkajšieho hluku
  • Vysoká účinnosť rekuperácie tepla až 93%
  • Vyšší životný komfort, najmä pre alergikov a astmatikov
  • Možnosť regulácie vlhkosti pomocou entalpického výmenníka

Vy sa pýtate na rekuperáciu, my odpovedáme

Prejdite na sekciu, ktorá vás zaujíma:

Čo ovplyvňuje izbovú klímu?

V prvom rade je to určite počasie. Letné horúčavy, suchý chladný vzduch, vysoká vlhkosť za dažďa a pod.

Izbovú klímu ale ovplyvňujeme aj my sami. Dýchame, varíme, upratujeme, sprchujeme sa, športujeme a pritom do vzduchu v miestnosti neodovzdávame len CO2, ale tiež nežiadúce pachy, teplo a vodnú paru. Vedeli ste napríklad, že v domácnosti s 3 osobami vznikne vo vzduchu približne 10 litrov vody denne?

Okrem vlhkosti pôsobia ako záťaž tiež emisie zo stavebných hmôt alebo dokonca nábytku, podlahy alebo kobercov.

Všetko má logický dôsledok. Aby sme vo svojom prostredí mali kvalitný vzduch, musí byť pravidelne obmieňaný. Ak sa tak nedeje, klesá podiel kyslíka. Súčasne sa zvyšuje obsah CO2 a zaťaženie škodlivinami. Príliš vysoká koncentrácia CO2 vo vzduchu je preukázateľne zodpovedná za diskomfort a klesajúcu výkonnosť.

Aké sú parametre pre kvalitný vzduch?

Optimálna vlhkosť vzduchu, príjemné prúdenie vzduchu (bez prievanu), odporúčaná čistota vzduchu a primeraná teplota. Vzduch v miestnosti, v ktorej sa má človek cítiť dobre, musí spĺňať mnoho parametrov. Pozrime sa spoločne na to, ktoré to sú.

Volajte